Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2009

 

V současné době má sbor 77 činných členů z toho 53 mužů, 17 žen a 7 mladých hasičů.

 

Letošní rok pro nás začal hasičským bálem, který se konal 17. ledna 2009  v Borovně. K tanci a poslechu hrála hudební skupina SEKVENCE. V odpoledních hodinách byl uspořádán od 14,00 hod. dětský bál k tanci a poslechu hrála také hudební skupina SEKVENCE.

 

1. května 2009 naši hasiči společnými silami stavěli na návsi máj a po celou noc ji hlídaly, aby ji nikdo neporazil. Od májky se odešlo až v dopoledních hodinách následující den.

 

8. května 2009  SDH Jamajka Číčov, uspořádala na místním hřišti turnaj v malé kopané, kterého se zúčastnilo 6. družstev.

 

20. června 2009se konala okrsková soutěž v požárním sportu  ve Spáleném Poříčí. Naši muži obsadili 8. místo a ženy se umístily poprvé v historii naší obce na 1. místě a tím získaly nejen pohár za první místo, ale i putovní pohár, který se budou snažit následující rok obhájit.

 

27. června 2009 byl uspořádán sběr železného šrotu.

 

28. června 2009 uspořádali pro děti naši hasiči na hřišti rozloučení se školním rokem dětské odpoledne zakončené táborákem, kde si děti opékaly špekáčky.

 

19. prosince 2009se konala od 19,00 hod. VVH našeho sboru. Na VVH bylo celkem přítomno 39 členů, 6 přispívajících a 15 hostů. Za hosty byl přítomen zástupce za 10. okrsek Ing. Josef Vojáček, zástupce za OSH PJ p. Václav Sýkora, zástupce z MěÚ Spálené Poříčí Ing. Pavel Čížek a zástupci za SDH: Borovno, Lučiště, Míšov, Těnovice a Hořehledy. Letošní VVH byla významná tím, že byla volební. Po pěti letech končil starý výbor a bylo zvoleno nové složení výboru na období 2010 - 2014. V průběhu valné hromady bylo zhodnoceno vše, co se nám podařilo zrealizovat během celého uplynulého volebního období (např. opravit a otevřít Hasičský klub, vybudovat nové hřiště na Drahách aj.) a zároveň padla kritika na to, co se nám naopak nepovedlo zrealizovat (např. zbudování nové požární nádrže). Na závěr jako tradičně bylo podáno občerstvení a k poslechu nám zahrál na harmoniku p. Bouše z Těnovic. VVH se tak protáhla až do ranních hodin.

 

26. prosince 2009 jsme uspořádali pochod do Hasklubu p. Ereta na Míšovech. Úderem 14,00 hod. jsme se sešli před Hasičským klubem v Číčově v počtu asi 15 členů SDH a vyrazili pěšky směrem na Hořici přes Starou horu do Míšova. Po cestě jsme se stavěli v Hořici na celnici, kde nás jednatel SDH p. Ševčík proclil "bohatým občerstvením". Po celkovém proclení jsme pokračovali dál. Do Hasklubu jsme dorazili kolem 17,00 hod., kde na nás čekali další hosté klubu. K večeři nám připravili výborný hovězí guláš s knedlíkem. Poté p. Jándáček z Věšína přivezl harmoniku a zahrál k poslechu. Domů jsme přijeli kolem 23,00 hodiny. Pochod se všem velmi líbil.

 

SILVESTR 2009. Na konec roku 2009 naši hasiči uspořádali oslavu "SILVESTR 2009" od 18,00 hod. v Hasičském klubu. Občerstvení připravily naše ženy.  Na stolech byly chuťovky, chlebíčky, dortíky, obložené talíře a pitný režim udržovali provozovatelé Hasičského klubu rodina Valentova. O půlnoci jsme si připili šampusem a popřáli do nového roku hodně štěstí a zdraví. Poté byl odpálen před Hasičským klubem ohňostroj, na který byla uspořádána sbírka  od místních spoluobčanů v hodnotě 3.500 Kč. Ohňostroj byl velmi pěkný. Po ohňostroji jsme se opět všichni odebrali zpět do klubu a silvestr pokračoval dál až do ranních hodin. Oslava silvestra se také vydařila.